Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.03.23 13:28 | aktualizacja: 2017.03.23 13:30

Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje

Ubezpieczenie na życie to jedna z wielu comiesięcznych opłat w naszym życiu. W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić we wszystkich płatnościach - za kartę kredytową, prąd, gaz i telefon. Konsekwencje za niedotrzymanie terminu w regulowaniu tych opłat mogą prowadzić nawet do postępowania komorniczego. A jak jest w przypadku polis?
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje

Zwykłe spóźnienie zazwyczaj nie przynosi fatalnych skutków, więc nie powinniśmy martwić się na zapas. Jeśli termin opłaty opóźni się o kilka dni, nie powinno być większego problemu. Jednak dłuższy okres nieopłacenia składek może przynosić różne konsekwencje, dlatego warto o nich pamiętać i uregulować je najszybciej, jak to możliwe.

Co grozi za nieopłacenie składek ubezpieczenia?

Rzecz w tym, jak długie jest nasze spóźnienie. Inne konsekwencje będą dotyczyły spóźnienia o dwa tygodnie, natomiast zupełnie inne w sytuacji, gdy opóźniliśmy spłatę o dwa, trzy miesiące. Czas ma duże znaczenie, dlatego jak najszybciej powinniśmy zacząć działać. Musimy wiedzieć jak duża może być składka miesięczna ubezpieczenia na życie w www.ubezpieczeniazyciowe.pl, aby było nas stać na jej pokrycie w terminie.

Na początku najlepiej po prostu sprawdzić zapis dotyczący braku płatności w umowie. Znajdziemy informację dokładnie w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU) i dzięki nim dowiemy się, jaki okres ubezpieczyciel przewidział na bark płatności.

Towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie różnią się w tym aspekcie, dlatego nie warto sugerować się opinią znajomych czy informacją znalezioną w internecie. W umowie znajdziemy wszystkie szczegółowe dane. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że ubezpieczyciel ma prawo wypowiedzieć nam umowę ubezpieczenia. Oznacza to, że po przekroczeniu ustalonego okresu nieopłacania składek, może rozwiązać z nami umowę.

Okres ten w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym może być zupełnie inny, jak również w tym samym towarzystwie różne polisy na życie mogą mieć zupełnie różne terminy. Dlatego właśnie warto sprawdzać warunki umowy i mieć je na uwadze w podobnej sytuacji.

Ubezpieczyciel wzywa do zapłaty

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje również metodę przypominania o płatnościach. Działa to z korzyścią dla ubezpieczonego, ponieważ w różnych sytuacjach życiowych można zwyczajnie zapomnieć o jednej z wielu płatności. Listowne upomnienie ma za zadanie przypomnieć nam o zaległościach.

Z korespondencji dowiemy się również czy ubezpieczyciel nalicza jakiś procent od nieterminowości zapłaty. Aby obliczyć dokładnie jakiej opłaty mamy się spodziewać wystarczy nam narzędzie takie jak kalkulator ubezpieczeń na życie widoczny na www.ubezpieczeniazyciowe.pl - dzięki niemu rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do opłat.

W tej sytuacji również wezwanie do zapłaty może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupione ubezpieczenie. Możemy otrzymywać kilkukrotnie ponaglenia, jak również spodziewać się jednego pisma tuż przed końcem terminu spłaty należności.

Przy zakupie polisy na życie warto zapytać o formę upomnień, ponieważ w razie wystąpienia podobnej sytuacji, będziemy wiedzieć, jak szybko mamy działać. Oczywiście, im szybciej, tym lepiej dla nas. Czasem jednak nieopłacanie składek spowodowane może być trudnościami finansowymi, które przytrafić się mogą każdemu.

Dlatego właśnie warto również zasięgnąć informacji w wybranym towarzystwie o możliwość zawieszenia płatności w związku z problemami finansowymi. Istnieje taka możliwość, gdy na przykład utracimy pracę. Dobrze jest zorientować się czy w takim okresie będzie przynależeć nam pełna ochrona, czy zostanie ona zawieszona na czas uregulowania kwoty.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 37863
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
TomMr   Oczywiście brak opłaty składki to tylko jeden z aspektów. Innym jest niepotrzebny zakres ochrony ubezpieczenia.Warto zatem sobie porównać polisy np za pomocą porównywarki https://www.fuko.pl/ i wybrać tylko to z czego na pewno będziemy korzystać. Towarzystwa ubezpieczeniowe lubią namawiać na niepotrzebny zakres polisy.
14 maja 2019
brak ocen
511-4e7
~ Ubea.pl   W przypadku ubezpieczeń na życie warto pamiętać, że istnieje wiele sposobów na obniżenie składki polisy: https://ubea.pl/Jak-obnizyc-koszt-ubezpieczenia-na-zycie%2Cartykul%2C1103/
24 marca 2017
brak ocen
79f-295
~ formaldehyd   Potem będziesz świecił oczami w ZUS-ie ,że przecież pracowałeś a nie liczy Ci się bo w papierach masz cuda wianki od pracodawcy..
23 marca 2017
+2
-0
e5a-b5b
~ pracownik   A co jak biłgorajscy pożal się boże przedsiębiorcy zalegają z wypłatami . Dla niektórych 1400 zł to kolosalna suma że trzeba ją płacić w ratach bo się kupiło np.nowy samochód i na wypłaty nie starczyło
23 marca 2017
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 13:49 Biłgoraj
Model świętuje jubileusz 25-lecia
dzisiaj, 10:26 Powiat
Zakończyli jazdę w rowie
w niedzielę, godzina 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO [NOWE ZDJĘCIA]
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
w niedzielę, godzina 14:19 Powiat
Zaplanowano przerwy w dostawie prądu
w niedzielę, godzina 09:05 Turobin
Gmina sprzedaje strażackiego stara
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 19:17 Biłgoraj
Suczka porzucona na mrozie. Sprawa ma zostać zgłoszona policji
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w niedzielę, godzina 09:47 Biłgoraj
Mistrz Polski z "Budowlanki"
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
dzisiaj, 07:38 Biłgoraj
Ponad 300 tys. zł rozdane
dzisiaj, 10:28 Biłgoraj
Bryła lodu spadła z dachu auta
Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 5 lutego, na alei Jana Pawła II w Biłgoraju, w okolicach wiaduktu. Kierujący autem, z którego spadła bryła lodu uciekł, został zatrzymany we Frampolu.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
dzisiaj, 10:49 Biłgoraj
"Portret bez barier" jedzie do Kazimierza Dolnego
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl