Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.03.23 13:28 | aktualizacja: 2017.03.23 13:30

Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje

Ubezpieczenie na życie to jedna z wielu comiesięcznych opłat w naszym życiu. W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić we wszystkich płatnościach - za kartę kredytową, prąd, gaz i telefon. Konsekwencje za niedotrzymanie terminu w regulowaniu tych opłat mogą prowadzić nawet do postępowania komorniczego. A jak jest w przypadku polis?
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje

Zwykłe spóźnienie zazwyczaj nie przynosi fatalnych skutków, więc nie powinniśmy martwić się na zapas. Jeśli termin opłaty opóźni się o kilka dni, nie powinno być większego problemu. Jednak dłuższy okres nieopłacenia składek może przynosić różne konsekwencje, dlatego warto o nich pamiętać i uregulować je najszybciej, jak to możliwe.

Co grozi za nieopłacenie składek ubezpieczenia?

Rzecz w tym, jak długie jest nasze spóźnienie. Inne konsekwencje będą dotyczyły spóźnienia o dwa tygodnie, natomiast zupełnie inne w sytuacji, gdy opóźniliśmy spłatę o dwa, trzy miesiące. Czas ma duże znaczenie, dlatego jak najszybciej powinniśmy zacząć działać. Musimy wiedzieć jak duża może być składka miesięczna ubezpieczenia na życie w www.ubezpieczeniazyciowe.pl, aby było nas stać na jej pokrycie w terminie.

Na początku najlepiej po prostu sprawdzić zapis dotyczący braku płatności w umowie. Znajdziemy informację dokładnie w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU) i dzięki nim dowiemy się, jaki okres ubezpieczyciel przewidział na bark płatności.

Towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie różnią się w tym aspekcie, dlatego nie warto sugerować się opinią znajomych czy informacją znalezioną w internecie. W umowie znajdziemy wszystkie szczegółowe dane. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że ubezpieczyciel ma prawo wypowiedzieć nam umowę ubezpieczenia. Oznacza to, że po przekroczeniu ustalonego okresu nieopłacania składek, może rozwiązać z nami umowę.

Okres ten w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym może być zupełnie inny, jak również w tym samym towarzystwie różne polisy na życie mogą mieć zupełnie różne terminy. Dlatego właśnie warto sprawdzać warunki umowy i mieć je na uwadze w podobnej sytuacji.

Ubezpieczyciel wzywa do zapłaty

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje również metodę przypominania o płatnościach. Działa to z korzyścią dla ubezpieczonego, ponieważ w różnych sytuacjach życiowych można zwyczajnie zapomnieć o jednej z wielu płatności. Listowne upomnienie ma za zadanie przypomnieć nam o zaległościach.

Z korespondencji dowiemy się również czy ubezpieczyciel nalicza jakiś procent od nieterminowości zapłaty. Aby obliczyć dokładnie jakiej opłaty mamy się spodziewać wystarczy nam narzędzie takie jak kalkulator ubezpieczeń na życie widoczny na www.ubezpieczeniazyciowe.pl - dzięki niemu rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do opłat.

W tej sytuacji również wezwanie do zapłaty może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupione ubezpieczenie. Możemy otrzymywać kilkukrotnie ponaglenia, jak również spodziewać się jednego pisma tuż przed końcem terminu spłaty należności.

Przy zakupie polisy na życie warto zapytać o formę upomnień, ponieważ w razie wystąpienia podobnej sytuacji, będziemy wiedzieć, jak szybko mamy działać. Oczywiście, im szybciej, tym lepiej dla nas. Czasem jednak nieopłacanie składek spowodowane może być trudnościami finansowymi, które przytrafić się mogą każdemu.

Dlatego właśnie warto również zasięgnąć informacji w wybranym towarzystwie o możliwość zawieszenia płatności w związku z problemami finansowymi. Istnieje taka możliwość, gdy na przykład utracimy pracę. Dobrze jest zorientować się czy w takim okresie będzie przynależeć nam pełna ochrona, czy zostanie ona zawieszona na czas uregulowania kwoty.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nie zdążysz opłacić składki w terminie? Sprawdź konsekwencje, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 38157
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
TomMr   Oczywiście brak opłaty składki to tylko jeden z aspektów. Innym jest niepotrzebny zakres ochrony ubezpieczenia.Warto zatem sobie porównać polisy np za pomocą porównywarki https://www.fuko.pl/ i wybrać tylko to z czego na pewno będziemy korzystać. Towarzystwa ubezpieczeniowe lubią namawiać na niepotrzebny zakres polisy.
14 maja 2019
brak ocen
511-4e7
~ Ubea.pl   W przypadku ubezpieczeń na życie warto pamiętać, że istnieje wiele sposobów na obniżenie składki polisy: https://ubea.pl/Jak-obnizyc-koszt-ubezpieczenia-na-zycie%2Cartykul%2C1103/
24 marca 2017
brak ocen
79f-295
~ formaldehyd   Potem będziesz świecił oczami w ZUS-ie ,że przecież pracowałeś a nie liczy Ci się bo w papierach masz cuda wianki od pracodawcy..
23 marca 2017
+2
-0
e5a-b5b
~ pracownik   A co jak biłgorajscy pożal się boże przedsiębiorcy zalegają z wypłatami . Dla niektórych 1400 zł to kolosalna suma że trzeba ją płacić w ratach bo się kupiło np.nowy samochód i na wypłaty nie starczyło
23 marca 2017
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
dzisiaj, 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 07:23 Osuchy
Uroczystości patriotyczne w Osuchach
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w czwartek, godzina 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl