Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.14 10:21

Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

W połowie grudnia bieżącego roku Polskie Koleje Państwowe wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020. Zmiany w rozkładzie dotyczą także biłgorajskiej stacji kolejowej. Po ich wprowadzeniu istniejące połączenie m.in. z Krakowem i Częstochową zostanie przyspieszone, a ponadto pojawi się nowy pociąg łączący Biłgoraj z Katowicami i Górnym Śląskiem.
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

Przez nasze miasto przebiegają dwie linie kolejowe, korzystające ze wspólnego torowiska. Jedna to linia normalnotorowa nr 66, zaś druga to tzw. Linia Hutnicza Szerokotorowa. Na obu magistralach intensywnie prowadzone są przewozy towarowe. Natomiast ruch pasażerski w ostatnich latach był dość mały, a podróżnych obsługiwał tylko jeden pociąg osobowy dziennie. Według planów PKP PLK S.A. w najbliższym czasie na przebiegających przez Biłgoraj szlakach ma nastąpić lekkie ożywienie.

Przypomnijmy, że władze miasta wespół z PKP doprowadziły do wykonania długo oczekiwanego remontu drogi łączącej peron pasażerski z ulicami St. Moniuszki i Bojarską. Inwestycja, polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowej i parkingu, została oddana do użytkowania we wrześniu bieżącego roku, o czym informowaliśmy w artykule Droga do peronu gotowa.

Natomiast od 15 grudnia w kraju zacznie obowiązywać nowy sieciowy rozkład jazdy pociągów. Według danych z tabel rozkładowych przez nasze miasto będą teraz regularnie kursować dwa pociągi osobowe:

  • TLK InterCity Hetman, jadący z Hrubieszowa przez Zamość, Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Częstochowę i Opole do Wrocławia;

  • PKP InterCity Roztocze, jadący z Zamościa przez Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków i Jaworzno do Katowic.

Hetman, czyli pierwszy z wymienionych pociągów, będzie kursował codziennie. Wyjazd z Biłgoraja w stronę Wrocławia będzie miał miejsce o godzinie 5:54, a kurs powrotny w stronę Hrubieszowa przez stację Biłgoraj przejedzie o 22:13. Czas przejazdu do Krakowa to 5 godzin i 8 minut, do Częstochowy 6 godzin i 56 minut, zaś do Wrocławia 8 godzin i 45 minut. Pasażerowie Hetmana będą mieli do dyspozycji m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne 230V przy fotelach, sieć WiFi i miejsca do przewozu rowerów.

Drugi z pociągów, noszący nazwę Roztocze, będzie jeździł we wszystkie weekendy i w święta. Wyjazd z Biłgoraja do Zamościa będzie miał miejsce o godzinie 12:45, natomiast skład w stronę Katowic przez nasze miasto przejedzie o godzinie 15:10. Czas przejazdu do Krakowa wyniesie 4 godziny i 54 minuty, zaś do Katowic 7 godzin i 23 minuty.

Oba pociągi kursujące przez Biłgoraj będą zestawiane z nowych oraz ze zmodernizowanych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych. Składy będą ciągnięte przez nowe, polskie lokomotywy spalinowe typu PESA Gama. Bilety uprawniające do przejazdu da się zakupić przez internet oraz u kierownika wybranego pociągu.

Krzysztof Jan Rudy
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Krzysztof Jan Rudy dodany
 
Odsłon: 30693
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
formaldehyd  Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
formaldehyd  A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do 69   Widać że jesteś bardzo młodym człowiekiem. Już dawno było połączenie do Katowic (pociąg "Hetman"), a nawet dalej do Kędzierzyna-Koźle. Popytaj starszych od siebie...
15 grudnia 2019
+12
-4
Grzegorz z Chetyna  do LBL   Może taniej i dojedziesz, ale do Katowic w 3 i pół godziny, to choćbyś się zesr.ł, to nie dojedziesz...
15 grudnia 2019
+6
-3
formaldehyd  do stan   A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
vonMesserschmidt  do LBL   Ale nie jesteś sam jedyny na świecie. Nie każdy ma auto z LPG. Są też np. 19-letnie studenciaki, których nie stać na własny wóz, a dla nich bilet ulgowy kosztuje 30 złotych. Jest wielu ludzi, którzy nie mają prawka, są też ludzie starsi którzy często w Krakowie lub na Śląsku mają rodzinę i nie są w stanie tak daleko jechać samochodem. Wystarczy popatrzeć ile osób jeździ w ciasnych busach, które mają podobny czas jazdy do tych pociągów.
15 grudnia 2019
+34
-23
LBL   Hahaha, super oferta.
Biłgoraj - Katowice 7:23h, cena 66zł.
Autem z LPG taniej dojadę w połowę tego czasu.
14 grudnia 2019
+6
-22
J.Deep   Dziekujemy Poseł Beacie Strzałce za pomoc w przywróceniu pociągu tzw. Hetmana do Wrocławia.
Poseł Olszówka P. tylko ściemniał całą kadencję.
Dziekujemy Pani Poseł Beacie.
Pisaliśmy Petycję do Poseł Agaty Borowiec lecz ona nie zainteresowała się pomocą dla mieszkańców Regionu.
14 grudnia 2019
+11
-26
69  do Grzegorz z Chetyna   Dwukrotnie wrosła ilość połączeń, a Ty narzekasz. Ja już sprzedaje samochód.
Trasa do Katowic wydaje się szczególnie atrakcyjna, bo na pokonanie ostatnich niecałych 100 km potrzeba 2,5 godziny.
14 grudnia 2019
+9
-4
Grzegorz z Chetyna   Aż dwa pociągi osobowe? Normalnie szał!!!
14 grudnia 2019
+12
-9
formaldehyd   Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
stan   Tyle mówi się o klimacie i czystości powietrza i stawia się lokomotywy spalinowe. Kolej w Polsce i skala jaką dopłaca się do niej jest ogromna. Nikt prywatnie nie zrobiłby takich połączeń do których trzeba dopłacać. Przecież to my podatnicy płacimy za to wszystko. Zapytajmy za pół roku ile osób jechało i ile to kosztowało.
14 grudnia 2019
+12
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 13:49 Biłgoraj
Model świętuje jubileusz 25-lecia
w niedzielę, godzina 14:19 Powiat
Zaplanowano przerwy w dostawie prądu
w niedzielę, godzina 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO [NOWE ZDJĘCIA]
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
dzisiaj, 10:26 Powiat
Zakończyli jazdę w rowie
w niedzielę, godzina 09:05 Turobin
Gmina sprzedaje strażackiego stara
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 19:17 Biłgoraj
Suczka porzucona na mrozie. Sprawa ma zostać zgłoszona policji
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w niedzielę, godzina 09:47 Biłgoraj
Mistrz Polski z "Budowlanki"
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
dzisiaj, 07:38 Biłgoraj
Ponad 300 tys. zł rozdane
dzisiaj, 10:28 Biłgoraj
Bryła lodu spadła z dachu auta
Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 5 lutego, na alei Jana Pawła II w Biłgoraju, w okolicach wiaduktu. Kierujący autem, z którego spadła bryła lodu uciekł, został zatrzymany we Frampolu.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl