Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TUROBIN
2022.07.17 22:19 | aktualizacja: 2022.07.17 22:36

Minister Czarnek w Turobinie

W niedzielę 17 lipca w Turobinie odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców z ministrem edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysławem Czarnkiem.
Minister Czarnek w Turobinie
Minister Czarnek w Turobinie

Spotkanie z politykami Prawa i Sprawiedliwości zorganizowano w niedzielę 17 lipca w remizie OSP w Turobinie. Wszystkich zgromadzonych powitał wójt Andrzej Kozina. W spotkaniu uczestniczyli: minister edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysław Czarnek, parlamentarzyści Beata Strzałka i Tomasz Zieliński oraz przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel. Spotkanie dotyczyło m.in. spraw bieżących, rosnącej inflacji i sytuacji w Ukrainie.

- Głównym powodem naszego spotkania jest dyskusja o niezwykle trudnej rzeczywistości. Ostatni raz byłem w Turobinie w dobrych czasach, kiedy nikomu do głowy by nie przyszło, że w ciągu następnych kilku lat będziemy mieć globalny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa i przecięciem wszystkich kontaktów gospodarczych. I do głowy by nam nie przyszło, że w perspektywie kolejnego roku będziemy mieć wojnę. Dokładnie taką, jak przed osiemdziesięcioma laty w Europie - mówił Przemysław Czarnek.

Minister Czarnek zaznaczył, że mimo zamrożenia gospodarki związanego z pandemia oraz bliskości wojny, bezrobocie w Polsce jest najniższe od 32 lat i notowane na poziomie 4,9%. Zmagamy się jednak z rosnącą inflacją.

- Mamy inflację, która jest najwyższa od ponad 20 lat, która wszystkich nas uderza po kieszeni i wynosi około 15% rok do roku - mówił Przemysław Czarnek i dodał, że sposobem rządzących na wysoką inflację jest troska o to, żeby Polacy mieli pracę. - Tarczami antykryzysowymi przez dwa lata uratowaliśmy miliony miejsc pracy i to dzisiaj rzeczywiście jest na wagę złota - podsumował minister.

Przemysław Czarnek przyznał, że 24 lutego kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, świat się zatrzymał. - Wszystko to, o czym wielu z nas mówiło przez ostatnich 20 lat staje się rzeczywistością - mówił minister Czarnek i przypomniał słowa Lecha Kaczyńskiego: - Teraz Gruzja, później Ukraina, później kraje bałtyckie, a później może przyjdzie czas na Polskę.

Wśród tematów poruszonych przez mieszkańców znalazły się m.in ASF, odszkodowania za szkody wyrządzone w uprawach, brak lekarzy, możliwość wprowadzenia dopłat do peletu, czy zmiany w karcie nauczyciela i awans zawodowy. Jak mówił Przemysław Czarnek rząd pracuje nad rozwiązaniem korzystnym dla osób, które ogrzewają domy piecami na pelet.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister Czarnek w Turobinie, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2142
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
@niezależny@   Patrząc na zdjęcia to myślałem że to Minister Zdrowia przyjechał do Turobina i to specjalista ds geriatrii a nie Minister Edukacji. CO drugi z obecnych napewno ma wiedzę co i jak w Oświacie :(
Ech Brak już słów ... a może by jakąś inwestycje w gminie Turobin i nowe miejsca pracy ??? NIe ??? a To przepraszam.
21 lipca 2022
brak ocen
Grzegorz z Chetyna   Czy na spotkaniu z ministrem "od cnót niewieścich", byli mieszkańcy Turobina i okolic? Czy też zostali przywiezieni autokarami, jak na spotkanie premiera "Pinokia"???
18 lipca 2022
+7
-0
JKlemens   Mów CZarnek dokładnie ile tych milionów miejsc pracy uratowaliście. Bo dokładnie to chyba 50 milionów, a on skromny taki. A ten gość co to mówił, żeby brać kredyty bo stopy będą zerowe. To chyba miał na myśli swoje platfusy. A zupełnym wyczynem na skalę światową było uruchomienie drukarni biletów zwanymi polskimi banknotami na trzy zmiany i 7 dni w tygodniu. I właśnie dzięki temu każdy Polak może czuć się milionerem nawet jak nie ma na papierosy i bochenek czerstwego chleba. Ale za to może pójść do kibla i sobie tymi banknotami podetrzeć wiadomo co. I nie musi płacić za toaletowy papier. A przemysł jak rozbudowali a przecież był w ,,ruinie " jak głosiła straSzydło na antenie u szamana z Torunia. Tak Polskę uprzemysłowili, że im zbankrutowała ostatnia fabryka zapałek, że teraz już nie kupisz w biedronce nawet pudełaka.
18 lipca 2022
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
20 listopada 2022 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w piątek, godzina 19:21 Biłgoraj
Świąteczny klimat na rynku
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Volkswagenem w sarnę
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w środę, godzina 08:17 Obsza
Podatki i śmieci w górę
w piątek, godzina 07:21 Pływanie
Spartanie powołani do reprezentacji Lubelszczyzny i Polski
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
w piątek, godzina 10:51 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
26 listopada 2022 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
w piątek, godzina 16:35 Łukowa
Pocisk artyleryjski znaleziony w gminie Łukowa
W piątkowe popołudnie 2 grudnia, na terenie gminy Łukowa odnaleziony został pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. O znalezisku poinformowano zostali saperzy.
w niedzielę, godzina 08:02 Budzyń
Otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej
we wtorek, godzina 12:00 Biłgoraj
Nie będzie świątecznych iluminacji. A co z choinką?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl